Tomas Bohdal - FOTOBLOG

Fotogalerie sportovního fotografa

Vodní slalom Opava

Je to trapné, ale nemůžu za to. Fotil jsem a pořádně nevím co. V sobotu 7. května 2016 (a také v neděli) se v Opavě konal vodní slalom. Počasí nemohlo vyjít lépe, sluníčko svítilo a diváci se mohli pokochat či odpočinout koukáním na závodníky ve vodním slalomu. Bohužel si myslím, že propagace tohoto závodu byla špatná, a tak diváci byli buď ve sportu zainteresovaní anebo náhodní, tedy výletníci, přeci jen kolem je Sádrák (jezero s pláží) a městský park s bohatým vyžitím. Přitom i kdybych nefotil, klidně bych se zajel na závod podíval, šlo o atraktivní podívanou a pohodu na sluníčku u vody. Možná by se organizátoři podobných akcí mohli zamyslet nad propagací. Chápu, že třeba nemůžou mít plakáty na každém rohu a spoty v rádiu, ale vždyť dát to na web a prohnat Facebookem je dnes otázka minimálních nákladů. A i já měl problém najít a doteď nevím, jak se vlastně tento závod oficiálně jmenoval.

Na kajaku jsem viděl projíždět ty dříve narozené, ale i osmileté (jak zaznělo z repráků). Někdo jel s úsměvem, někdo se zaujetím, někdo se strachem v očích. Jednu malou holčičku “lovili” už nahoře, protože se dál bála a šprajcla se. A já se jí nedivím! 🙂 Já už mám povinnou školní docházku za sebou, ale tohle chce odvahu a zkušenosti. Respekt všem závodníkům a především těm nejmenším.

Lepší podmínky jsem si nemohl přát – trať s hezkým okolím, sluníčko, stín pod stromy, voda, odlesky, vodní tříšť, … Kdysi jsem na tom samém místě fotil kajaky z mostu, když jsem kolem procházel pyšný na to, že mám první zrcadlovku, takové prdítko. Fotky stály asi za prd. Ale já z nich měl radost. A nyní po letech mám radost z těchto. Myslím, že rozdíl v kvalitě je tam znát. Tak snad se vám budou líbit 🙂

(Fotky jsou v náhodném pořadí)

Next Post

Previous Post

© 2024 Tomas Bohdal – FOTOBLOG

Theme by Anders Norén