Tomas Bohdal - FOTOBLOG

Fotogalerie sportovního fotografa

Mulata Snow Rugby 2016

Na okraji Ostravy (či za Ostravou?) se konala ojedinělá akce ragby na sněhu. Od rána bylo celkem teplo a co den předtím nasněžilo kolem našich příbytků, to brzy roztálo. Pořadatelé však avizovali, že sníh na hřiště zajistili a že se akce určitě konat bude. Přesto diváckou kulisu obstarali z velké části pouze zainteresovaní k ragby…a fotografové, kteří číhali na fotogenickou akci…a dočkali se 🙂 Je to trošku škoda, protože takové akce si jistě zaslouží více diváků.

Ač nejsem odborník, hrálo se na zjednodušené pravidla, než jak známe z televize. Ale pěkně to “odsejpalo” a hra byla akční. Hřiště mělo samozřejmě jiné parametry…bylo menší a na jedné straně dokonce mírně do kopce. To ale nic neubralo na atraktivitě zápasů. A předpokládám, že hráči byli rádi, že ze sebe můžou vydat maximum a poprat se o vítězství. V těžkém sněhu musel dát každý pohyb pořádně zabrat. Na opalování to taky úplně nebylo, takže klobouk dolů pánové.

Zvláště obdivuji ty poněkud méně váhově vybavené, proti “udělanějším” soupeřům. Ty byste nechtěli potkat sami v noci v parku 🙂 Dokonce mi jednou nahlas uklouzlo “ty vole” (a nebyl jsem v tu chvíli sám), když se jeden sprinter na místě zastavil o soupeře a vydalo to zvuk, jako by dopadl z třetího patra na beton – a to jsem byl v tu chvíli na balkóně, tedy dost daleko. Někteří z borců by se také uživili jako slušní zápasníci, strhy jedna báseň 🙂

Next Post

Previous Post

© 2024 Tomas Bohdal – FOTOBLOG

Theme by Anders Norén