Tomas Bohdal - FOTOBLOG

Fotogalerie sportovního fotografa

Mistrovství ČR v tanečním sportu – Latinskoamerické tance

V sobotu 30. ledna 2016 jsem vyrazil na MČR v tanečním sportu, s podtitulem Latina. O akci jsem se dozvěděl “za pět minut dvanáct” a musím poděkovat organizátorům za vyřízení foto akreditace takto na poslední chvíli. Slušné a vstřícné jednání…a z mého pohledu i chytré 🙂 Win-win.

Než jsem se stačil v olomoucké hale na Výstavišti Flora pořádně rozkoukat a “zahřát”, přišel jsem na to, že mi nefunguje teleobjektiv, na který jsem sázel. To mě tak naštvalo a zklamalo, že jsem se chtěl obrátit na podpatku a jet domů. Nakonec jsem přišel na to, že s objektivem se dá fotit, ale budu muset fotit na manuální režim – což by ani tak nevadilo, v podobných podmínkách je to běžné. Jenže já budu muset i ručně zaostřovat…a to rovnou tak dynamický sport. Challenge accepted!

Soutěž se odehrávala v menších prostorách, než World Championship Youth Latin v Ostravě, kterou jsem kdysi fotil. To neslo výhody i nevýhody. Všichni jsme si byli tak nějak blíž 🙂 Což vedlo k opravdu skvělé atmosféře, jednak na fotkách a jednak v reálu. Navíc diváci a spolusoutěžící byli úžasní a v dobrém slova smyslu hluční. “Pojď, pojď, pojď” mi ještě teď zvoní v uších 🙂 Jenže to, že nikde nebylo místo a všichni se cpali k parketu nebo zábranám a zábradlím, neslo komplikaci mně. Akci zaznamenávala Česká televize, bylo tedy navíc nutné dát přednost kameramanům. Potom platícím divákům u stolů, porotcům, kolegům fotografům s ostřejšími lokty a všem těm, co si našli dobrý výhled dřív než já 🙂 No nebudu lhát, když napíšu, že jsem většinu času fotil ze dvou “střílen”, čili mezer napravo a nalevo od pana porotce, který stál přede mnou a byl mimochodem fajn – vždy se přede mě postavil s omluvným úsměvem a počkal, než jsem mu s chápajícím úsměvem pokynul, že je to v pořádku 🙂 Neměl jsem prostě moc prostoru na lepší záběry, navíc s hendikepem v podobě polofunkčního aparátu mi nějak chyběla nálada na experimentování.

Akce to ale byla úžasná, všechna čest soutěžícím, návštěvníkům a v prvé řadě organizátorům. Vše šlapalo na jedničku. Super nápad byly i dvě velmi povedené “kulturní vložky”, hlavně kluci na trampolínách všechny nadchli – vycházím z mého vnitřního decibelmetru 🙂

Určitě si příště na podobnou akci zajděte a pokud bude v rukou stejných organizátorů, považujte to za nutnost 😉

Fotek dávám protentokrát více, než je zvykem, tak si udělejte čas a pohodlí a směle do koukání. Pak mi prosím napište, zda se líbí! Buď pod článkem nebo na mém FB.

Next Post

Previous Post

1 Comment

  1. Jiří Jalovecký Únor 1, 2016

    Velice pěkné

© 2021 Tomas Bohdal – FOTOBLOG

Theme by Anders Norén