Tomas Bohdal - FOTOBLOG

Fotogalerie sportovního fotografa

Heroes Race Hradec nad Moravicí

Jak jsem zmiňoval v komentáři u fotoreportu Rainbow Runu, extrémní překážkové závody jsou v ČR na vzestupu, doslova se s nimi letos roztrhl pytel. Jedním z nich je Heroes race, který se běžel druhý rok, v naší krásné přírodě “kolem zámku” v Hradci nad Moravicí.

Tratě byly dvě, já zažil hlavně vlnu těch, kteří se vydali na delší 13 km trasu se čtyřiceti překážkami. Ani mi hlava nebere, že jich tam bylo tak moc…bylo? 🙂 Kratší trať měla 7 kilometrů a obsahovala překážek třicet.

Počasí bylo šílené, závodit v takové pekelné výhni muselo být náročné i pro ty nejvíce zocelené. Já “startoval” se dvěma litry pití a došel jsem do cíle bez vody a dehydrovaný. Mimochodem podle trackeru jsem v průběhu focení ušel dvanáct kilometrů a asi jsem byl jediný blázen s foťákem, který to vzal se závodníky i skrz les, kde se šlo vyschlým korytem…a pěkně do kopečka 🙂

Přes náročné počasí byla atmosféra závodu úžasná. “Dozorci” byli super, stejně tak závodníci. Ač si sáhli na/za dno, byli plní dobré nálady, optimismu a kolegiality. Bylo to fajn, jak si na překážkách pomáhali a táhli za jeden provaz. I tím jsou tyto závody atraktivní pro diváky a účastníky.

Mimochodem zmíním zde taky malého klučinu (Radimka tuším) Adámka, kterého jsem zažil, jak na trati u potoka “střílel” na lidi z vodní pistole. Ale prý také působil jako soukromá občerstvovací stanice a nabízel závodníkům osvěžení v podobě kousků melounu 🙂

Pokud trénujete, sportujete nebo plánujete letos stihnout ještě nějaký další podobný závod, doporučuji se dobře vybavit. Mému kamarádovi, který běžel, se hodilo “magnesko“, kterým ho v nejtěžší chvíli obdaroval jiný běžec. Křeče mu pak brzy přestaly a Jirka mohl vesele pokračovat dál 🙂 Tak si nemyslete (jako on), že vás to potkat nemůže 🙂

Spousta lidí závodilo v oblečení od Under Armour – na e-shopu FITexpert.cz mají dopravné po ČR zdarma a pro registrované slevu 5% na nákup. Navíc do konce června platí slevový kupón UA062016 na další 10% slevu na zboží této americké značky při nákupu nad dva tisíce korun. 5%+10% sleva+doprava zdarma = neměli byste váhat 🙂